A lemezcsavarok kétféle változatban érhetőek el

A fémmegmunkálás terén sokféle, a munkát megkönnyítő és gyorsabbá tevő berendezés áll napjainkban az érdeklődők rendelkezésére, emellett számos kiegészítő kellék is. A lemezcsavarok szintén idetartoznak és beszerezhetőek az epitsrank.hu webáruházból is. Ezek az ipari kötőelemek leginkább kétféle változatban lelhetőek fel.

Az önmetszőek igen népszerűek és különféle csavarhegy kialakításokban, méretekben vásárolhatóak meg. A hegy szempontjából lehetnek laposak vagy hegyesek. Előnyük, hogy használat előtt nem szükséges előzetes menet kialakítása, saját maguk képesek bevájni a furatba a menetet.

Az ilyen jellegű lemezcsavarok alkalmasak nemcsak a fémfelületek esetében való alkalmazásra, hanem igen jók a fához, a műanyaghoz és a téglához is.

Az önfúró változat is valójában önmetszőként funkcionál, de az ilyen lemezcsavarok esetében maga a hegy fúrószárként is működik, a használatuk ennek hála még könnyebb, mint az egyszerűen csak önmetszőknél. Ezek a modellek időt és energiát takarítanak meg.