Fajátékok a természetesség nevében

Manapság azt tapasztalhatjuk, hogy az egyszerű, alacsony minőségű műanyag játék ára bizony rendesen megterheli a pénztárcánkat. Biztos sokakban felmerül a kérdés, hogy hová tűntek a régi, tartós és utolérhetetlen fajátékok, amelyek garantáltan megnyerik a versenyt a különféle anyagok között. Ugyanis a műanyag kivitelekről könnyedén kijelenthetjük, hogy károsak a környezetre, ráadásul sokkal rövidebb az élettartamuk. Azonban a fából készült társaik garantáltan évtizedekig bírják majd a játékkal járó strapát, illetve a nehézségeket és tökéletesen megőrzik az állapotukat. Továbbá, a fajátékok sokkal inkább környezetbarát darabok, hiszen természetes anyagból készülnek. Habár egyes szülők tartanak a fajátékoktól a sérülésveszély miatt, a legtöbb már olyan eljárással készül, ami kizárja ennek az esélyét. A vesszoparipa.hu oldalon rendkívül széles választékban találkozhatunk a különféle fajátékokkal. Babák, építőkockák, esetleg társasjátékok vagy éppen hangszerek között is rábukkanhatunk a fából készült példányokra.