Igen kedvezményes szén ár

A nyárnak hamarosan vége, így legfőbb ideje elkezdeni gondolkodni a tél átvészeléséről, mert sosem tudni, mennyire ígérkezik majd keménynek ez az évszak. Jobb felkészülni a legrosszabbra, és megfelelő mennyiségű tüzelővel készülni a hidegekre. Sokféle szilárd tüzelőanyag létezik, köztük a viszonylag nemrégiben kikísérletezett carborobot szén, amely nevéhez híven carborobot kazánokban használható a legnagyobb hatásfokkal. A carborobot szén valójában lignit dara, amelyet kiválóan tud hasznosítani ennek a kazánfajtának a technológiája, amely forgórostéllyal rendelkezik, így könnyedén tisztán tudja tartani a tűzteret a salakanyagoktól. Kézzel kell begyújtani ugyan, viszont aztán már minden automatikusan történik, még a carborobot szén adagolása is.

Ha fogyóban van a fűtőanyag, akkor valamilyen elektronikus csatornán keresztül, a kazán jelzést küld a ház tulajdonosának. Amennyiben áramkimaradás történik, a rendszer leáll a fűtéssel, így nem fognak a vezetékek túlhevülni. Tehát, mindenképpen egy igen előnyös szerkezetről van szó, amely megkönnyíti a tüzelést, és több szabadságot biztosít az otthoniaknak. Az összes tüzelőanyag-fajtát tekintve, a szén ár a legmegfizethetőbbek közé tartozik. Nagy tévedésben van az, aki a súlyt veszi figyelembe, hiszen minden esetben a fűtőértéket kell nézni, amikor a szén árát hasonlítjuk más anyagokéhoz. A matrabrikett.hu internetes oldalon ehhez mérten egy táblázat is található, amely összeveti a különböző értékeket. A barnaszén kalóriaértéke közepesen magas, viszont a kinyerhető hőenergia már igencsak kedvező mutatókkal kecsegtet, mintha csak a kilogrammonkénti fűtőértéket néznénk. A Mátra Brikett Magyarország bármely pontjára vállalja a kiszállítást egy esetleges megrendelés esetén, amely mindösszesen legfeljebb három napot vehet igénybe, teljesen mindegy, mekkora mennyiség lett megvásárolva. A szén ár igazán elfogadhatónak mondható, ezért egyre nagyobb rá a kereslet a magyar piacon. Téli tüzelőből érdemes még a fűtésmentes hónapokban betárazni, ne a fagyok beálltával kelljen kapkodni.