Az őszibarack vitaminokban gazdag gyümölcs

őszibarack

Számos gyümölcs friss állapotában tartalmazza a legtöbb tápanyagot és vitamint, ezért ajánlott ezeket ebben az állapotukban fogyasztani. Az őszibarack vonatkozásában is ugyanez a helyzet. Bár frissen a legízletesebb, de kevés olyan ember van, aki megvetné a lekvárt, amit számos süteményhez fel lehet használni. Az ebből eltett befőttből nagyon finom leves készíthető. Aszalással és fagyasztással pedig hosszabb ideig tárolható.

Az őszibarack jótékony hatásai már régóta ismertek. A köröm és a haj épségének, valamint a bőr szépségének megőrzésében segít, emellett erősíti a szívet és a csontokat. Legfőképpen a tápanyagban gazdag talajt kedveli, de a szárazabb területeken is megél. Megfelelő permetezéssel gondoskodni kell az őszibarack védelméről. A rendszeres öntözést és trágyázást később gazdag terméssel hálálja meg. Ültetésekor ajánlatos használni a Dolce Vital általános földkeveréket, ugyanis ez tartalmaz minden olyan tápanyagot, amire a csemetének szüksége van. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy az őszibarack virágzáskor csodálatos látványt nyújt.