Egyhangú időjárás Velencében

Időjárás Velence
Időjárás Velence

Olaszország rengeteg látnivalóval várja a turistákat. Velence a Veneto régió székhelye, ami a mocsaras Velencei lagúnában helyezkedik el. A várost cölöpökre építették, ami alatt tengervíz található. Azt mondják a szakértők, hogy Velence évről-évre egyre jobban süllyed. Az időjárás Velence városában normálisnak mondható, bár az is igaz, hogy ősszel rengeteg eső leesik. A várost szokták még a lagúna királynőjének is nevezni. Velence létrejöttét mind a természet, mind az ember munkájának köszönheti.

A város klímáját a tenger határozza meg. Így nyáron sokszor előfordul kánikula, télen pedig igazi hideghullámok járhatják át a települést. A téli időszakban gyakran kialakul sűrű, tengeri pára is. A város jellegzetessége a magas vízállás, ami egy évben többször is előfordul. Velencét a tengervíztől a „murazzi” védi. Az időjárás Velence városában ideális minden évszakban egy kis kiránduláshoz. De mielőtt jegyet foglalna a repülőre, érdemes többször is megnézni a több napos időjárás előrejelzéseket.