Hogyan használja a vérnyomásmérőt?

Vérnyomásmérő
Vérnyomásmérő

Fontos megemlíteni, hogy nagyon sokan nem megfelelő időpontban mérik a vérnyomásukat. Az orvosok is azt tanácsolják, hogy a pontos megfigyeléshez, mindennap ugyanabban az időpontban mérje meg a vérnyomását. A folyamathoz szükséges egy vérnyomásmérő is, amit a med12.hu webáruházból is beszerezhet. Tudta, hogy egy embernek közel 100.000 vérnyomás értéke van naponta? Ezért nem mindegy, hogy mikor méri és melyiket veszi figyelembe viszonyításképpen.

Vannak olyanok, akiknek a nap végére hihetetlen mértékben felemelkedik, pedig napközben nem éreztek semmit és a közérzetükkel sem volt baj. A mérést megelőző egy órában tilos a dohányzás és a kávézás. Ezen kívül a mérés előtt két-három percig nyugodtan kell ülni, hiszen még az ülőmunka is képes megemelni az értéket. A vérnyomásmérő használata során, a bal karra kell felhelyezni a mandzsettát és a mérés közben nem szabad beszélni. Ha erős vizelési kényszert érez, akkor a mérést hagyja inkább abba, hiszen a megtelt húgyhólyag növelheti az értéket.