Írásvédett SD kártya? Mi a teendő?

Megbízható SD kártya
Megbízható SD kártya

A modern memóriakártyák rendkívül praktikus eszközök, hiszen lehetővé teszik a gyors adattárolást, valamint azt, hogy adatot szállítsunk az eszközök között. Sajnos a legjobb SD kártya típusokkal is megesik néha, hogy a gép nem ismeri fel, így az adatok átmásolása nehézkes lehet.

Könnyen előfordulhat, hogy a gép nem megfelelően kezeli a memóriakártyát, ilyenkor pedig igencsak jó, ha ismerünk néhány trükköt. Egy SD kártya kifejezetten jó szolgálatot tehet a mindennapokban és nemcsak akkor, ha éppen egy fényképezőgépből vagy telefonból akarjuk az adatokat menteni. Amikor egy nagyobb kapacitású kártyánk van, akkor azon több órányi HD felvétel is elfér, így praktikus a kamerákba. Az SD kártya akkor is praktikus, ha egy kis extra helyre vagy hordozható tárhelyre van szükség. A legtöbb ilyen kártyán van írásvédettség funkció, ám sokszor előfordul, hogy ezt kikapcsolva nem érzékeli a gép megfelelően a kártyát, így nem tudunk adatot másolni róla, vagyis ami rajta van elérhetetlenné válik. A formázás ilyenkor sokat segíthet.