Ónszippantó elérhető áron

Az alapfelszerelés fontos részét képezi a forrasztó páka mellett. Tulajdonképpen a két eszköz kéz a kézben jár egymással. Az ónszippantó egy szempillantás alatt képes eltávolítani a felesleges anyagot.

Megtörténhet, hogy még a profik is hibáznak és a forrasztás nem lesz tökéletes, emiatt a forrasztási felületen kívülre is jut az ónból. Ilyenkor jön képbe az ónszippantó, ami jelentős szívóerővel rendelkezik. Minél nagyobb, annál erősebb, ám ebben az esetben tapasztalatra van szükség a kezeléséhez.

Amennyiben egy kisebb típust választunk, akkor alacsonyabb szívóerővel, ám egyszerűbb kezeléssel kell számolni.

Az ónszippantó egy remekbeszabott eszköz, aminek az alkatrészek eltávolításakor is hasznát vehetjük. Hogyha tönkrement egy ellenállás, akkor azt ki kell olvasztani az alaplapból a megfelelő forrasztási pontokon keresztül. A megolvadt anyagot pedig az ónszippantó tűnteti el, így megakadályozható egy esetleges érintkezési hiba. A webáruházban a készülékek mellett, számos tartozék is megtalálható.