Targonca jogosítvány szállításhoz, raktározáshoz

Targonca jogosítvány
Targonca jogosítvány

A targonca egy olyan emelőautó, amelyre külön jogosítványt, illetve vizsgát szükséges letenni. A villás járművet csak az vezetheti és kezelheti, aki rendelkezik hozzá megfelelő vizsgával. A targonca jogosítvány elvégzése után könnyedén elhelyezkedhet az építőiparban, valamint elvégezhet raktározási és szállítási feladatokat is. A targonca alkalmazható a logisztikában, az áruházakban, illetve a különféle ipari létesítményekben. A transzportstudium.hu weboldal szakemberei segítenek a tanfolyamok elvégzésében és a targoncavezetői állások betöltésében.

A weboldal OKJ-s tanfolyamán egyszerűen elsajátíthatja az árumozgató gépek kezelését. Ahhoz, hogy a vizsgát sikeresen le tudja tenni, először is bizonyos feltételeket kell teljesítenie. Ezek közé tartozik a 18. életév betöltése és a 8 általános iskolai végzettség. Ha ezeknek megfelelt, akkor egy egészségügyi alkalmassági teszten is részt kell vennie. Amennyiben ezt az akadályt is könnyedén vette, akkor nincs másra szüksége, mint egy sikeres vizsgára. A targonca jogosítvány háromféle gépcsoport esetén választható.