Az osztó gyüjtő kulcsfontosságú alkatrész

Ha épületgépészetről van szó, a fűtésrendszer jelenti az egyik legfontosabb területet. Alapvetően kétféle vizes fűtést használunk. Az egyik a jól ismert radiátoros megoldás, a másik ennek kiegészítése, a padlófűtés. Technikailag mindkét rendszer csövekkel van szerelve, hiszen a meleg vizet valamin szállítani kell, de a padlófűtés esetében az osztó gyűjtő meghatározó szerepet tölt be. Attól függően, hogy hány helyiséget szeretnénk fűteni, annyi osztást kell kiépíteni. A legjellemzőbb a 3-6 körös osztó gyűjtő, amely a szobákon kívül minden egyéb helyiséget fűt. Tehát minimum egy konyha, nappali, előszoba és fürdőszoba is padlófűtéssel is melegítve van. A fűtés rendszert minden esetben szakember tervezi meg és ő a kivitelező is. Soha ne bízzon meg két mestert a kivitelezéssel!

Az osztó gyűjtő kiválasztásánál a legfontosabb a körök számának egyértelmű meghatározása. Ezt követően a gepeszcentrum.hu weboldalára látogatva, könnyen, néhány kattintással meg is rendelheti a szükséges alkatrészeket az fűtésrendszer kiépítéséhez.