Egy asztali fúrógép hihetetlenül pontos

A fúrógép csodákra képes
A fúrógép csodákra képes

Ha igazán pontos furatokat akarunk készíteni, akkor ahhoz már nem érdemes a hagyományos, kézi fúrókat használni, mivel ezek messze nem olyan pontosak, mint egy asztali berendezés. Az asztali fúrógép biztosítja azt a precizitást, amelyre Önnek is szüksége van a professzionális furatok készítésénél.

Ha pontos furatokat kell készíteni, akkor a szerszám korrekt megvezetése szükséges, amely már rendkívül nehézkes a kézi fúrók esetében. Így ugyanis tizedmilliméter pontossággal lehet dolgozni, erre pedig a kézben tartott fúrógép még a legbiztosabb kezű szakember kezében sem képes. Némely gyártmány ugyan külön fúróállványban is rögzíthető, ám az ilyen állványok megvezetése szintén nem olyan pontos, mint kellene, és messze alulmarad a stabilan rögzített oszlopos fúrógépekével szemben. Az asztali fúrógép nem csak fúrásra használható, hiszen a tokmányukba egyéb felületmegmunkáló szerszámok is befogható, ami azt jelenti, hogy egyéb feladatokra is alkalmasak és ha a gép fordulatszáma, teljesítménye megfelelő, akár az acélnál puhább anyagok marása is kivitelezhető a segítségükkel.