A függönyök különböző típusai

Függönyök

A lakásdekorációban mindig is nagy szerepet vállaltak a textíliák. Az ablakok feldíszítéséhez és egyszersmind a diszkréció megteremtéséhez a függönyök elengedhetetlenek. Annyifélét lehet találni az üzletekben, hogy szinte számon se lehet tartani. Ez abból a szempontból remek, hogy csak idő kérdése, és biztosan megtalálja azt a függönyt, ami teljessé teszi majd a szobáját. Csak a függönyök típusát figyelembe véve, vannak fényáteresztőek, amelyeknek a szövése igen ritka és különleges mintákkal díszített, vannak csipkések és teljesen szimplák is, ugyanakkor a gyerekszobákba illő is van.

A fényáteresztő függönyök fölé szokott általában kerülni a sötétítő függöny, ami az esti teljes diszkréciót biztosítja a lakásokban. Egyesek nem tartják fontosnak, hogy ezek a nappali fényt egyáltalán ne engedjék át, így külön kategóriába lehet sorolni a „blackout” sötétítőket is. Nagyon szépen mutatnak a hatalmas ablakokon a római vagy bécsi típusú függönyök is, amelyek redőzötten felhúzhatóak. A japán panelek a függönytípusok egy olyan részét képezik, amelyeket akár térelválasztóként is remekül lehet használni.