Infraszauna fenyőből vagy cédrusból

Infraszauna

Egyes tárgyak elkészítéséhez olyan speciális alapanyagok szükségesek, amelyek bírják a rájuk váró megterhelést. Az infraszauna alapanyaga általában olyan fa, amelyik bírja a magas hőmérsékletet és a nedves levegőt, ugyanakkor nem vetemedik meg hamar. A kanadai Hemlock fenyő az egyik kedvenc alapanyaga a szauna gyártóknak, hiszen viszonylag olcsó, könnyen kezelhető és az előbbi kitételeknek is megfelel.

Azonban van még ennél jobb fatípus is a feladatra. Nevezetesen a vörös cédrus, ami jobban bírja a nedvességgel járó megterhelést, illetve nehezebben tapadnak és szaporodnak el rajta a gombák. Ebből kifolyólag, a vörös cédrusból készült infraszauna általában drágább. Természetesen a faanyag vételára is befolyásolja, hogy mennyibe fog kerülni majd a szauna, de maga a fa tulajdonsága is emel az értékén. Mindkét típusból lehet a piacon találni egyszemélyes vagy akár 4 személyes szaunát, de az sem ritka, hogy sarokba való készül belőlük. Válassza azt az infraszaunát, amelyik jobban illik az otthonába!