Irodai nyomtatópapír faxokhoz

Nyomtatópapír
Nyomtatópapír

A több, mint 2000 éve ismert papír szinte minden háztartásban, irodában és gyárban megtalálható. A speciális termék nagyon népszerű, mivel több minden készülhet belőle. Ilyen például a nyomtatópapír vagy a kartondoboz, esetleg a sütőpapír. Gondolta volna, hogy eleinte csak kézi munkával készítettek papíríveket? Érdekli, hogy miként készítették elődeink az íveket? Akkor most figyeljen! A különféle növényi rostokat először összeaprították, majd összezúzták.

Az így kapott rostot vízzel leforrázták, majd péppé főzték és egy szűrőszitára helyezték. A szűrőszitán víztelenítették, ezután a pépet kiszárították. A fokozatos kiszárítás miatt egy minőségi alapanyag volt elérhető. A szűrőszita általában olyan méretűre, illetve sűrűségűre készült, amely képes volt felfogni a kisebb méretű rostokat is. A mai modern nyomtatópapír is hasonlóképpen készül, mint régen. Azonban manapság már készítenek klórozott, fehér színű papírokat is. Sőt! Egyre többször lehet kapni úgynevezett újrahasznosított íveket, melyek barnás színűek.