Klíma: automata üzemmódváltás és újraindítás

Klíma

A panelekben lakó személyek tudják csak igazán, hogy amikor javában tombol a nyár, mennyire kibírhatatlanok tudnak lenni a nappalok és az éjszakák is a lakásban. Szerencsére egy korszerű klíma a biztos megoldást jelentheti, amelyikkel végleg elfelejthetik a lakók a saját otthonukban, hogy kint bizony közel 40 Celsius-fok van árnyékban. Ugyanakkor olyan klíma eszközt érdemes megvenni, amelyiknél adott az automatikus újraindítás. Mire is jó ez?

Nos, ha a gép újraindító memóriával bír, akkor áramszünet után vagy a masina áramkörének megszakadása esetén, azt nem kell ismét beállítani. A kellemetlenségek után a klíma magától beindul, megtartva a régi beállításokat. Emellett ott van még az automata funkcióváltás is. Ennek köszönhetően a berendezés a beállított hőmérséklet értéknek megfelelően a hűtési/fűtési üzemmódot képes magától, külső beavatkozás nélkül váltogatni. Mikor jön ez jól? A klíma ezen tulajdonsága akkor jó, amikor a megadott hőfok megtartásához nappal hűteni, de éjjel fűteni kell.