Csillogó-villogó Swarovski köves bőr nyaklánc

Divatos bőr nyaklánc
Divatos bőr nyaklánc

A kislányok egyik kedvenc foglalkozása az ékszerkészítés, szívesen fonogatnak, fűzögetnek gyöngyös, kristályos ékszereket. Az iskolákban ismét felfedezték a hagyományos kézműves foglalkozások szükségét. Ezeken az órákon természetes anyagok felhasználásával különböző dísztárgyakat, ékszereket készítenek. A bőr nyaklánc gyorsan elkészíthető darab, nem szükséges hozzá csak némi bőr, ragasztó, fonal. A bőr nyaklánc készülhet fonással, sodrással.

Díszítése is változatos lehet, gyöngyöket lehet rá fűzni, kristályokat lehet rá ragasztani. A bőrt könnyű vágni, hasítani és szerencsére a színezése sem túl komplikált. Természetesen, a gyerekek által készített ékszerek nem érik el a kézműves műhelyekben dolgozó szakemberek munkájának a minőségét, de semmi nem tudja pótolni a saját kezűleg készített dolgok értékét. Egy házi készítésű bőr nyaklánc eszményi értéke sokszor vetekszik egy ékszerész által készítettével. A gyerek szemében egy ilyen nyaklánc talán felér a Swarovski bőr nyaklánc értékével, pedig abban csillogó-villogó kristályok lakoznak.