Horgolótű amigurumi állatokhoz

Horgolótű

Bizonyára sok otthonülő nőt érdekel, hogy valójában mi az amigurumi? Ez az érdekes kifejezés Japánból eredeztethető, ahol a fonalból készült játékfigurákra használják. Ahhoz, hogy fonalállatkát tudjon készíteni, bizonyára szükséges hozzá a horgolótű, mivel csak ezzel lehet a kisebb-nagyobb méretű babákat előállítani. Az amigurumi nevében szereplő „ami” horgolt, kötöttet jelent, míg a szó másik fele „kitömött játékfigurát”. A különleges termék nagyszerű választás a gyermekek számára, hiszen a kicsik jól el tudnak szórakozni a különleges játékokkal.

A nagyszülők és a várandós anyukák is kedvükre alkothatják meg azokat a figurákat, amelyekkel a csemetéket megörvendeztethetik. A mintákat meg kell tanulni, amihez sok gyakorlás kell. Ha még a horgolással sem próbálkozott soha, akkor először kezdje valamilyen egyszerűbb mintával, majd próbáljon meg létrehozni egy amigurumi állatkát! A horgolótű kiválasztás során arra koncentráljon, hogy mit szeretne vele csinálni, terítőt, esetleg kisebb tárgyakat horgolni?