Nyaklánc stílusos punkoknak

Nyaklánc
Nyaklánc

A punk egy zenei mozgalmat jelent, ami 1974 táján alakult ki. Olyan együttesek alkalmazzák a punk stílust, mint a Ramones, a Sex Pistols, a The Clash vagy a The Damned. A punk stílusú, kissé rocker nyaklánc a bijooo.com áruházból is megrendelhető. A vagány kiegészítő merev aranyból készült lánccal és szegecsekkel van ellátva. Természetesen ezt a fajta ékszert akár egy stílusosabb hölgy is viselheti. Az aranyozott csecsebecse jól mutat egy fehér, mélyen kivágott felsővel.

Gondolta volna, hogy az ékszereken felfedezhető díszítések általában korokat és népeket jelölnek? A különböző ókori népek a mitológia növényeiből és állataiból merítettek ihletet néhány ékszer elkészítése során. Ismertebb mitológiai állatoknak számítanak a sas, a kígyó és a keselyű. Növények közül inkább a bambuszt és a lótuszt lehetne megemlíteni. Az első kezdetleges nyaklánc az őskorban készült. Ekkor az emberek a maguk körül megtalálható alapanyagokból állítottak elő ékszereket, ruhákat. A legfőbb alapanyagok közé tartozott a lián, valamilyen madártoll és némi gyökérzet.