A csiszolóvászon rendkívül hatékony

Kisebb csiszolóvászon
Kisebb csiszolóvászon

Manapság, amikor egy felületet kell simára és egyenletesre kivitelezni, akkor a csiszolóanyagokat hívjuk segítségül. A nagyméretű felületek esetében azonban, ez igen sokáig tarthat, ha kis csiszolópapír fecniket használunk, ezért ilyenkor csiszolóvászon rendkívül jól jöhet, ami lehetővé teszi a nagyobb területek gyors csiszolását is.

A csiszolás nagymértékben befolyásolja a munkadarab esztétikai megjelenését és előkészíti annak felületét a további megmunkálásra. Célja az anyag teljesen sima, előzetes megmunkálási nyomoktól mentes felülete, ez azonban csak részben igaz, mert számos munkadarabnál felesleges ennyire tökéletes felületeket létrehozni. Amikor nagyobb felületet kell csiszolni, akkor mindig tanácsos a csiszolóvászon használata. A legtöbb használati tárgy azonban általában finom és felületkezelt felületeket igényel, amit több fázisú csiszolással és minőségi csiszolóvászonnal lehet csak elérni. Az első fázis mindig a durva csiszolás, amelyiknek során a geometriai méretek kialakítása és mellette a felületi egyenetlenségektől való megszabadulás a fő cél.