A különböző vitaminok szerepe

Vitamin
Vitamin

A különféle szerves vegyületek igen nagy szerepet játszanak a szervezet helyes működésében. Nagyon fontos megérteni, hogy bizonyos ásványi anyagok jelentősen befolyásolják a belsőszervek működését. A vitamin is olyan ásványi vegyület, amelynek több változata létezik. Sajnos nagyon sok olyan vitamin van, amelyet az ember szervezete nem képes előállítani, ezért élelmiszerek, táplálék vagy étrend-kiegészítők útján kell bevinni őket. Mivel a szervezet tápanyag formájában képes egyes vitaminokhoz hozzájutni, ezért nem mindegy, hogy miként állítja össze a táplálékát.

Gondolta volna, hogy egyes ásványi anyagok a teherbe esés kockázatát is meg tudják növelni? A folsav például egy olyan vitamin, amely segítheti a teherbe esést, és a magzat fejlődését is biztosítja. Egyet tartson szem előtt, amikor a napi étrendjét összeállítja! Zöldséget és gyümölcsöt csempésszen az étkezései közé, és próbálja meg a zsírosabb, szénhidrátdús élelmiszereket elkerülni. Sőt! Mindennap fogyasszon gyümölcsöt, hogy a vércukorszintjét is normális szinten tartsa.