Hajdina magas vérnyomásra

Hajdina
Hajdina

Közép-Ázsiában az emberek többféle gyógyfüvet és növényt fogyasztanak. Mindenki tudja, hogy a Közép-Ázsiában élők sokkal egészségesebbek, mint a többi országban lévő emberek. A hajdina kimondottan egészséges növény, mivel tartalmaz B-vitamint, riboflavint, tokoferolt és más ásványi anyagokat. Európában a mérsékelt égövön kezdték el terjeszteni a hajdinát. A különleges gabonaféle is tartalmaz szénhidrátot, keményítőt és élelmi rostot.

A speciális gabona köretként is tökéletes megoldás, főleg megpirítva. A recept nagyon egyszerű, hiszen nem kell hozzá más, mint só, leveskocka, majoranna és bazsalikom. A hajdina elkészítése során, háromszoros mennyiségű vízzel kell feltenni főni, majd hozzá kell keverni a fűszereket és meg kell várni, amíg megpuhul. Ha már puha, akkor le kell fedni és lassú tűzön kell főzni, amíg az összes leve el nem tűnik. A hajdina elsősorban a változatosság szempontjából lényeges, hiszen rizs helyett tökéletes megoldás. A hajdina lisztje kenyerek és tészták készítéséhez is felhasználható.